Aktualitet

Basha në mbyllje të fjalimit, me bashkëshorten dhe dy vajzat në skenë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:29 - 25/03/21 |
mapo.al

Pasditen e sotme u çel fushata elektorale e Partisë Demokratike për zgjedhjet parlamentare më 25 Prill.


Kryedemokrati Lulzim Basha e mori fjalën i fundit, nga podiumi i ngritur në sheshin “Nënë Tereza”.


Lideri i opozitës iu drejtua shqiptarëve duke iu kërkuar të votojnë ndryshimin, dhe ndërkohë u zotua se detyra e parë e tij si kryeministër do të jetë çelja e negociatave dhe anëtarësimi i vendit në Bashkimin Europian.

Basha e mbylli fjalimin por edhe tubimin e PD-së në praninë e bashkëshortes, Aurela, dhe të dy vajzave të tij, Viktoria e Dafina.Ritmet e këngës së fushatës, “Unstoppable”, zbukurimet në skenë, e bënë këtë moment edhe më emocionues për kryedemokratin, por edhe për qindra demokratë të mbledhur në shesh.1


Etiketa: , , , ,

Pas