Aktualitet

Basha në Shkodër: Punësimi dhe rritja e pagave, prioriteti ynë më i madh

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:11 - 05/03/20 |
mapo.al

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, në kuadër të turit kombëtar “Po të dëgjoj”, vizitoi sot një sipërmarrje private në qytetin e Shkodrës.


Teksa citon një pjesë nga plani ekonomik i partisë që drejton, Basha shprehet se, punësimi dhe rritja e pagave mbeten prioriteti më i madh.


Takim në një sipërmarrje call-center në Shkodër. Plani ekonomik i PD do ta lidhë arsimin me tregun e punës. Sipërmarrja përfshirë bizneset #smart dhe #inovative do të gëzojnë mbështetje dhe jo pengesa, lehtësim dhe jo ngarkesë. Punësimi dhe rritja e pagave janë prioriteti ynë më i madh! #ditëmëtëmira #PotëDëgjoj“, shkruan Basha në postimin e tij të rradhës.
Etiketa: ,

Pas