Aktualitet

Basha njihet me shqetësimet e bizneseve në Tiranë: Reduktim stafi dhe përgjysmim xhiroje
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:14 - 23/11/20 |
mapo.al

Përgjysmim i xhiros ditore dhe reduktim i stafit, janë këto disa nga shqetësimet e bizneseve të vogla në Tiranë, gjatë periudhës Covid-19, me të cilat është njohur kryedemokrati Lulzim Basha.“Pandemia i ka trembur njerëzit; është përgjysmuar xhiroja ditore, shiten produktet baze, janë reduktuar çmimet dhe stafi”, – u shpreh menaxherja e një dyqani me produkte organike në kryeqytet.


Kreu i PD-së akuzoi qeverinë për papërgjegjshmëri kundrejt bizneseve të vogla.“Bizneset e vogla dhe të mesme, të rrënuara nga kriza, pa ndihmë nga qeveria. Biznesi pa mbështetje, ka shkurtuar vendet e punës. Kemi kërkuar ndihmë financiare për të gjithë, njësoj si vendet e rajonit. Zgjidhja, të ndihmojmë konsumin duke financuar të gjithë familjet dhe sipërmarrjet. Nuk ka problem pa zgjidhje, ka vetëm qeveri që nuk japin zgjidhje. Vizioni ynë për të nesërmen është në krahun e të gjithë njerëzve që punojnë”, – tha Basha.

Lexo edhe :  Trump largohet nga Shtëpia e Bardhë, ja ku do zhvillohet ceremonia e lamtumirës


Ai gjithashtu iu referua vizionit të Partisë Demokratike pas zgjedhjeve më 25 prill.


1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas