Kryesore

Basha-OSBE: Në zgjedhje, me qeveri tranzitore               Publikuar në : 16:50 - 18/07/19 |
mapo.al

Kreu i Partisë Demokratike nëpërmjet një postimi në Twitter shkruan se në Vjenë ndodhet me përfaqësuesit e lartë të OSBE-së dhe se i ka bërë të qartë qëndrimin e pandryshuar të opozitës së bashkuar e cila kërkon zgjedhje të lira e të ndershme me një qeveri tranzitore pa Edi Ramën.


Statusi i Bashës

Në Vienë me përfaqësuesit e lartë të OSBE ndamë shqetësimin për krizën dhe qëndrimin e pandryshuar të Opozitës së Bashkuar: zgjedhje të lira e të ndershme me një qeveri tranzitore pa Edi Ramën, që garanton lirinë e votës dhe ndëshkimin nga drejtësia të hajdutëve të zgjedhjeve.


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas