Aktualitet

Basha: Papunësia dhe korrupsioni janë arsyet e largimit të të rinjve


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:51 - 18/04/21 |
mapo.al

Kur na ndajnë vetëm 6 ditë nga zgjedhjet, kryedemokrati Lulzim Basha, ka publikuar në “InstaStory”, një nga 100 dështimet sipas tij, të kryeministrit Edi Rama.


Ai thotë se arsyet që kanë nxitur largimin e të rinjve nga vendi, janë papunësia dhe korrupsioni, e për këtë, fajëson qeverinë e këtyre tetë viteve.


“6 ditë deri më 25 prill, 100 dështimet e Ramës në 8 vite. Cilët janë faktorët kryesor që nxisin largimin e të rinjve? Përgjigja: Papunësia dhe korrupsioni vlerësohen nga të rinjtë si faktorët kryesorë që nxisin rininë të largohet nga vendi”, shkruan Basha.

<
>
Screenshot_1-8 Screenshot_2-9 Screenshot_3-7
1

Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas