Aktualitet

Basha pas fushatës së PS: Koha e banditëve në pushtet ka mbaruar


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:33 - 01/06/19 |
ro ot

Lideri i opozitës, Lulzim Basha ka reaguar me një status në facebook, pas fjalës së Ramës gjatë çeljes së fushatës për zgjedhjet lokale. Rama tha se këto janë zgjedhje demokratike edhe pse bëhen pa opozitën dhe nuk do të lërë pakicën në opozitë të marrë peng të ardhmen. Ndërsa Basha në statusin e tij thotë se “koha e banditëve në pushtet ka mbaruar”.


Deklarata e plotë e Bashës:


Të gjithë të bashkuar do ta ndryshojmë fatin e vendit tonë! Nuk do ta lëmë Shqipërinë në duart e një bande që ka marrë peng të ardhmen e një populli të tërë. Koha e banditëve në pushtet ka mbaruar, ka ardhur koha e shqiptarëve!Asnjë hap pas! Nesër të gjithë në shesh në orën 19:00. 2qershor Shqipëria Si Europa.

Lexo edhe :  Primaret në PD si e vetmja rrugë!


*Statusi shoqërohet me nje video, kur tregohet si dhe me ka qeverisur Rama


1


Etiketa: , ,

Pas