Aktualitet

Basha: Për hesap të krimit Edi Rama do të kapë dhe Kushtetuesen
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:12 - 17/11/19 |
mapo.al

Kryedemokrati Lulzim Basha komentoi nga Lushnja debatin për Gjykatën Kushtetuese. Ai tha se Edi Ramës i duhet ta ketë në dorë këtë gjykatë për hesape të krimit të organizuar.


“Për hesap të Rrumëve me shokë që mbushin xhepat e Edi Ramës jemi ketu ku jemi me një parlament të paligjshëm, me një me qeveri të paligjshme, me kryetarë bashkishë të paligjshëm, me Gjykatë Kushtetuese të paligjshme, me prokurorë të paligjshëm, ku e gjithë struktura shtetërore vepron për të mbushur xhepat e një grushti njerëzish.


Aldo Baret me shokë kanë emëruar të gjithë kupolën në Tiranë dhe Lushnje duke punuar për bandën e Lushnjes sepse edhe pse jane tek 313 punët i kryejnë që andej, i dëgjuat ambasadorët perëndimorë. E dëgjuat kreun e antimafias i cili tha se krimi i organizuar dhe mafia shqiptare bashkëpunojne ngushtë me politikanët dhe zyrtarët shqiptarë. Për kë e kishte fjalën? Për keta e kishte fjalën, partnerët e Aldo Bares me shokë.


Kanë ngrënë e kanë pirë bashkë. I kanë bërë votat bashkë ndaj nuk flet dot as Edi Rama e as Erjon Braçe, askush tjetër nuk i përmend dot. U dridhet zëri. Sepse janë partnerët e tyre dhe me ta erdhën në pushtet. Ndajnë paratë. Le ta matin veten e tyre pa përkrahjen e krimit dhe ta shohim se sa u vlen lëkura.


Nuk ka zgjidhje me këta njerëz. Nuk kanë ofertë. Nuk sjellin dot as rend e siguri, as lufte kundër korrupsionit, përkundrazi, të vetmin preokupim është te kapin drejtësinë“, tha kreu i PD.


LEXO EDHE:

Basha me fermerët e Divjakës: Zerojmë koston e prodhimit


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas