Kryesore

Basha përballet me Ramën në Opinion, pyetjet që nuk morën përgjigje


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 23:15 - 15/10/20 |
mapo.al

Pas 3 refuzimeve, Rama pranoi që kreu i Opozitës të futej në emisionin Opinion përmes telefonit, për çështjen e ditës, që janë incerenatorët.


Basha tha se plani i tij nuk i kushtonte asnjë cent qytetarave dhe ishte hartuar me ekspertizën dhe konsulencën e institucioneve ndërkombëtare.


Basha pyeti Ramën se kush janë pronarët e inceneratorëve. Më tej, kreu i PD, tha se miliona euro që po shkojnë tek inceneratorët dhe jo në ndihmë të qytetarëve dhe vendit në krizë ekonomike.Më tej, lideri i opozitës akuzoi kreun e qeverisë se po bëhet vjedhje e parave ndërsa inceneratorët nuk funksionojnë.
Basha i tha Ramës t’i tregojë qytetarëve se pse i vuri shqelmin Bankës Botërore.
“11 vjet i le plehrat si i le, e le Sharrën ashtu. Ti nuk e lejove projektin. Je ti ai që ka dhënë paratë e shqiptarëve një pronari. Tregoju shqiptarëve paratë që ke dhënë për një pronar.”-tha Basha.

Lexo edhe :  "Luajte me mua", Basha-Ramës: Do hetojmë edhe llumin e qeverisjes së PD-së


Kjo pjesë e debatit ishte më e nxehta në studio. Kryeministri u zu ngushtë para insistimit të gazetarëve, për 75 milionë euro të dhëna deri tani për 3 incerenatorët, ta cilët, sipas tyre as nuk ekzistojnë akoma dhe as nuk funksionojnë.

LEXO EDHE:

Incerenatorët, Rama refuzon përballjen me Bashën në telefon

Gazetarja Fatjona Mejdini denoncon Ramën live për intimidim

 

1


Etiketa: ,

Pas