Aktualitet

Basha pritet me entuziazëm në Elbasan: Ora e ndryshimit po afron


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:09 - 07/04/21 |
mapo.al

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ndodhet në qytetin e Elbasanit i cili është pritur me entuziazmin e zakonshëm të qytetarëve dhe simpatizantëve

Duke i falënderuar për mikëpritjen, Basha tha se ora e ndryshimit për çdo fëmijë shqiptar, për çdo familje shqiptare po afron.


“Mirë se ju gjej vëllezër dhe motra të Elbasanit! Dita ka nisur e bukur dhe me diell, në Peqin dhe Dumre, por do të mbyllet me bereqet në Elbasan. Zemra e historisë së arsimit shqiptarë, kthehem sot për të diskutuar me përfaqësues të arsimit shqiptarë një plagë që e ndieni në zemrat e familjet tuaja.
Reforma e thellë arsimore që do të ndërmarrim, nuk ka vend më të përshtatshëm se Elbasani i Normales, Elbasani i arsimit, Elbasani i dijes dhe i kulturës, për të patur këtë diskutim me mësuesit tanë, me prindërit e dytë të fëmijëve tanë me një zotim: 25 prilli do të jetë ditë ndryshimi për çdo fëmijë shqiptar, për çdo familje shqiptare! Faleminderit për këtë pritje të mrekullueshme! Ora e ndryshimit po afron! Fitore!”-tha Basha.

Lexo edhe :  Basha në Pukë: Qeveria do jetë e juaja, hapjani zemrën ndryshimit më 25 prill

<
>
05f58d9a-69c2-4cb7-8528-809d47ab5eb0 c37884be-6c79-488d-aade-576675516135 731746fd-74bb-4a2b-9413-fccfca1118b0
1Etiketa: , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas