Kryesore

Basha: Protesta dhe program politik për zgjedhje të parakohshme


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:31 - 22/02/19 |
mapo.al

Protesta e 21 Shkurtit tek Parlamenti duket se nuk do të jetë e fundit. Një valë e gjerë protestash lokale dhe kombëtare pritet të përfshijnë vendin. Pasi ka qendruar mbi dy orë me anëtaret e Kryesisë së PD-së, Lulzim Basha tha se PD po përgatitet për zgjedhjet e parakohshme.


Pjesë nga deklarata e tij


“Kryesia e PD-së ka marrë vendime të rëndësishme për aksionin qytetar pas djegies së mandateve. Vendimi i parë i Kryesisë është kalendari i protestave lokale dhe kombëtare. Po kështu do të ngrihen Shtabet Politike dhe organizative në nivel qendror dhe lokal. Kalendari dhe organizimi i protestave do publikohet pas konsultimit me partitë e tjera.Vendimi i dytë është se kemi nisur me shpalosjen e një pjesë të programit tonë. Do të diskutojmë aspekte të rëndësishme të fuqizimit e organizimit të PD për zgjedhjen e kandidaturave më të denja”.1
Etiketa: , , , , , ,

Pas