Kryesore

Basha publikon pamjet e dhunës ndaj aktivistëve: Përgjegjësi direkte e Ramës

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:52 - 09/05/20 |
mapo.al

Kryedemokrati Lulzim Basha akuzon kryeministrin Edi Rama si përgjegjësi direkt për dhunën e policisë ndaj aktivistëve të Shoqërisë Civile sot në sheshin “Skënderbej”.


Në një reagim në Twitter, Basha thotë se ky regjim po përdor edhe pandeminë për grabitjen e Teatrit Kombëtar dhe projektin e pastrimit të parave të krimit.


“Kjo dhunë barbare është përgjegjësi direkte e Ramës. Babëzia për të zhvatur TK është vepra e tij”, shkruan Basha.


<
>
Dhuna ndaj shoqerise civile Dhuna ndaj shoqerise civile1 Dhuna ndaj shoqerise civile2 Dhuna ndaj shoqerise civile3 Protesta e shoqerise civile

Postimi
“Ky regjim po përdor edhe pandeminë për grabitjen e Teatrit Kombëtar dhe projektin e pastrimit të parave të krimit. Kalimi i TK në pronësi të kryebetonierit të mafias dhe dhuna fashiste ndaj protestuesve paqësorë është akt lufte i Ramës ndaj artit dhe qytetarëve shqiptarë. Pasi i vjedh përditë dhe i gënjen me premtime boshe, Rama përdor dhunë fashiste kundër qytetarëve edhe sot në #EuropeDay. Kjo dhunë barbare është përgjegjësi direkte e Ramës. Babëzia për të zhvatur TK është vepra e tij”, shkruan Basha.


LEXO EDHE: 

Video/ Ja si policia dhunoi protestuesit e Shoqërisë Civile


Etiketa: , , , ,

Pas