Aktualitet

Basha publikon spotin: Bashkohuni me mua të anëtarësohemi në BE


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:21 - 02/04/21 |
mapo.al

Kreu i PD Lulzim Basha, ka publikuar në Twitter një spot, ku thotë se për të sjellë ndryshimin dhe për të përmirësuar jetën e të gjithë shqiptarëve, na duhet të anëtarësohemi në Bashkimin Europian.

Lideri i opozitës, përmes spotit të publikuar shpehet se u bë shumë kohë pa një arritje të madhe për Shqipërinë dhe shqiptarët.


 

Basha thekson se e kemi gati vendin në familjen Europian. “Ashtu siç punova fort për ta bërë realitet anëtarësimin e Shqipërisë në NATO dhe lëvizjen e lirë pa viza, tani është koha të ecim të sigurt drejt qëllimit tonë të përbashkët, anëtarësimit tonë në BE.Unë e di si arrihet kjo. Bashkë mund ta bëhmë këtë realitet. Bashkohuni me mua.” – thotë Basha.


 

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas