Aktualitet

Basha: Rama bllokoi tramin e Tiranës
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:24 - 14/01/21 |
mapo.al

Lulzim Basha tregoi sonte në Opinion se Edi Rama, pasi erdhi në pushtet, bllokoi projektin e tramit të Tiranës.Duke u ndalur në punët që ai ka bërë në Bashki, Basha u shpreh për disa projekte të bllokuara nga qeveria.


Si përshembull zgjatimi i Bulevardit.Po sonte, kreu i Opozitës tha se ishte bërë projekti dhe ishte siguruar financimi nga qeveria franceze përmes një kredie për tramin e për nisjen e punës, por Edi Rama e mbylli këtë, pasi gjatë një takimi në Paris i tha Presidentit francez, se trami nuk ishte prioritet.Kjo sipas Bashës është e vërtetuar dhe e shkruar në relacionin e ambasadës franceze.


1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas