Aktualitet

Basha: Rama i dha sot 720 mijë euro Bandës së Lushnjes

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:35 - 28/05/20 |
mapo.al

Kreu i PD bëri një denoncim të fortë sonte në Opinion, kur tha se në këtë ditë, teksa mijëra familje skanë marrë ndihmë gjatë krizës dy mujore, Edi Rama i ka dhënë mbi 720 mijë euro Bandës së Lushnjes, që sipas tij ka incerenatorin e Tiranës. Një biznes kriminal, tha Basha, ku janë përfshirë Edi Rama, Arben Ahmetaj dhe Erjon Veliaj.


Po ashtu, lideri i Opozitës përmendi një tender luksi që është rikonstruksioni i godinës së Ujësjellësit në Tiranë, qindra milionë lekë, pikërisht në kohën kur mijëra njerëz në nevojë skanë marrë ndihmën ekonomike dhe as mbështetjen e qeverisë për Pandeminë.

Etiketa: , ,

Pas