Aktualitet

Basha: Rama premtoi fuqizimin e parlamentarizmit, 154 ndryshime ligjore pa konsultim


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:45 - 27/03/21 |
mapo.al

Kryedemokrati Lulzim Basha, ka publikuar një tjetër dështim sipas tij të kryeministrit Rama në 8 vite qeverisje.


Basha shkruan se ai premtoi fuqizimin e parlamentarizmit, por nuk e mbajti këtë premtim.


Duke iu referuar një shkrimi të Reporter.al, Basha thotë se parlamenti ka kryer 154 ndryshime ligjore me urgjencë dhe pa konsultim.“28 ditë deri më 25 prill
100 dështimet e Ramës në 8 vite
Rama premtoi fuqizimin e parlamentarizmit dhe përmirësimin e hartimit të legjislacionit. A e ka mbajtur këtë premtim? Përgjigjja jo.
Parlamenti kryen 154 ndryshime ligjore me urgjencë dhe pa konsultim”, shkruan Basha.
1
Etiketa: ,

Pas