Aktualitet

Basha reagon pas ‘Foltores’: E trishtueshme sa poshtë ka rënë Sali Berisha


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 01:10 - 22/11/21 |
mapo.al

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar pas përfundimit të ‘Foltores’ së Sali Berishës me Lidhjen Demokratike të Gruas, ku sulmoi sërish kryedemokratin dhe Qeverinë “Rama”.


Në rrjetet sociale, Basha shkruan se Partia Demokratike nuk do të kthehet në mburojë të interesave personale të Berishës.


“E trishtueshme kur dëgjon sa poshtë ka rënë Sali Berisha. Asnjë trillim, mashtrim, të thash e me the, nuk do ta shndërrojë PD në mburojë të interesave të tij personale”, shkruan Basha.Sali Berisha deklaroi se Lulzim Bashën do ta shndërrojnë në shoqatë pas Kuvendit Kombëtar të PD më 11 Dhjetor, teksa shtoi se gjatë 8 viteve të fundit Partisë Demokratike është kthyer në forcë të majtë dhe muajt e fundit në të majtë ekstreme.

Lexo edhe :  Basha: Kuvendi i 18 dhjetorit për ta mbajtur PD të bashkuarNdër të tjera Berisha deklaroi se Lulzim Basha i kishte thënë ambasadores amerikane që të dilnin jashtë për të biseduar sepse “Sali Berisha i kishte vendosur përgjues në zyrë”.1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas