Aktualitet

Basha: Rinia e Tiranës të derdhet rrugëve, sot shpëtohet demokracia

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:36 - 17/05/20 |
mapo.al

Kryetari i Partisë Demokratike është bashkuar me protestuesit pranë Ministrisë së Brendshme, aty ku pak më parë disa aktivistë dhe të rinj që po bënin rezistencë për prishjen e Teatrit u larguan me forcë nga policia.


Pas kësaj dhune, në atë vend u vendos opozita.


Kryetari i Opozitës, u shpreh se sot rreziku më i madh për vendin është ramavirusi.


Ai u bëri thirrje gjithë qytetarëve, dhe sidomos të rinjve të Tiranës, të derdhen në rrugë sot, për të shpëtuar demokracinë.


Basha tha se ai dhe PD do të jetë në krah të çdo qytetari që kërkon të drejtën e tij, dhe që dhunohet nga pushteti.

 


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas