Aktualitet

Basha riposton Twitterin e Kim: Zvarritja e GjK vonon daljen nga kriza

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:50 - 25/06/20 |
mapo.al

Kreu i PD-së Lulzim Basha, ka ripostuar mesazhin e ambasadores amerikane, Kim, lidhur me emërimin e gjyqtarëve të Gjykatës Kushtetuese.


Basha thotë se çdo vonesë dhe zvarritje në emërimin e gjyqtarëve të GJK, vonon daljen nga kriza politike dhe mban mbyllur dyert e BE për shqiptarët


Postimi i Bashës:


Çdo vonesë dhe zvarritje në emërimin e gjyqtarëve të GJK vonon daljen nga kriza politike dhe mban mbyllur dyert e BE për shqiptarët. Funksionimi i GJK shërben për plotësimin e 2 prej 15 kushteve për hapjen e negociatave dhe për rikthimin e legjitimitetit në qeverisjen vendore.Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas