Kryesore

Basha shpërndan mesazhin e Sorecës për Falconen dhe jep një mesazh të fortë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:58 - 23/05/20 |
mapo.al

Kryedemokrati Lulzim Basha shpërndan postimin e ambasadorit të BE, Luigi Soreca në 28 vjetorin e vrasjes nga mafia të gjykatësit Giovani Falcone.


“Giovanni Falcone është frymëzim për çdo magjistrat të përkushtuar ndaj drejtësisë së vërtetë dhe përparimit të vendit të tij.


Ndëshkimi i korrupsionit politik dhe i krimeve elektorale të pushtetarëve në bashkëpunim me krimin e organizuar, janë parakusht për integrimin e 🇦🇱 në 🇪🇺”, shkruan Basha.


 Etiketa: , ,

Pas