Aktualitet

Basha: S’lejova bashkëpunimin me bandat në zgjedhje, kjo është përgjegjësia ime


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:19 - 16/05/21 |
mapo.al

Kryedemokrati Lulzim Basha, pasditen e sotme në mbledhjen e kryesisë është përballur me debat dhe sulme nga Fatbardh Kadilli.


Basha ka deklaruar se në zgjedhje nuk ka lejuar të bashkëpunojë me bandat. Ai thotë se këtë e ka parim, dhe se mban përgjegjësi që nuk ka bashkëpunuar me to.


Ndërsa më herët, Fatbardh Kadilli ka bërë disa kritika, duke thënë se Basha është humbës i përsëritur prej defekteve personale dhe se drejtoi gjithë fushatën vetëm, pa forume e pa përfshirë askënd.

“Bashkëpunimi me bandat nuk u lejua nga unë në zgjedhje. Dhe keto janë parimet e mia. Kjo është përgjegjësia ime nëse njihet si përgjegjësi, që me bandat s’kam bashkëpunuar.’’– tha Basha.Më tej, lideri i opozitës është shprehur se nuk mund të kemi vizione të ndryshme mbi vjedhjen e zgjedhjeve. Kreu i PD thotë se s’do ndalemi deri sa të çmontojmë regjimin Rama-Doshi.

Lexo edhe :  Basha: Në PD ka vend për të gjithë, s’mund të kemi vizione të ndryshme për vjedhjen e zgjedhjeve


LEXO EDHE: 

Debati/ Kadilli-Bashës: Jep dorëheqjen, s’je i pazëvendësueshëm

40


Etiketa: , ,

Pas