fbpx

Aktualitet

Basha socialistëve: Shpëtoni partinë, ejani në dialog pa Ramën

               Publikuar në : 21:43 - 08/06/19 |
mapo.al

Në mbyllje të protestës, lideri demokrat Lulzim Basha i bëri një thirrje edhe socialistëve që të ulen me të në dialog pa Ramën në krye të qeverisë.


“Arrestoni kupolën tuaj, uluni në dialog për zgjidhje politike, pa Ramën kryeministër. Qeveri tranzitore, zgjedhje të lira dhe të ndershme. Të vendosim së bashku standardin evropian të zgjedhjeve. Nuk është vonë për ta shpëtuar Partinë Socialiste nga krimi. Forcë që ta ndalë bashkimin popullor për rrëzimin e organizatës kriminale të rilindjes nuk ka. Zotimi ynë është ta vazhdojmë betejën deri në fitore”, u shpreh kreu demokrat.

Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas