Aktualitet

Basha takim me sipërmarrësin në Durrës: S’do jemi ortakë, por aleat i biznesit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:47 - 26/02/21 |
mapo.al

Kreu i PD, Lulzim Basha, ta zhvilluar sot takim me një biznes prodhues në Durrës. Një sipërmarrës tha se taksimi po i penalizon prodhuesit.

Kryedemokrati tha se do të ndihmojnë eksportin, dhe do të taksojnë importin. Basha tha se taksa do të jetë zero mbi lëndët e para për prodhimet shqiptare. Më tej ai shtoi se do të subvencionojë instalimet e paneleve diellore.


“Energjia e prodhuar nga panelet diellore, do të shitet menjëherë. Lidhja me rrjetin e shpërndarjes, në mënyrë automatike. Do të thjeshtojmë të gjitha burokracitë. Energjia në Shqipëri, në kolaps nga korrupsioni dhe monopolet.
Eleminimi i lejeve dhe burokracive, hapi i parë. Hapi i dytë, subvencionimi i energjisë diellore. Energjinë nga uji do ta eksportojmë. Efekti i parë, ulja e çmimit për konsumatorin.“-tha Basha.


Lexo edhe :  Rama kërkon votën e dibranëve: Kjo zonë do të jetë jastëku i gjelbër i Tiranës

Lideri i opozitës shtoi se me Ramën, kemi mbetur në vendnumëro për 8 vite. Basha tha se nuk do të jenë ortakë, por aleatë të biznesit. Më tej, ai theksoi se pas 25 prillit do të ndjehet ndryshimi në çdo rrafsh.


<
>
9a0c252b-aeaf-41e4-8d42-fc04a14bffcf 430d5d7d-18b4-41fa-a9c7-141eca7de2ab be9d8b14-1141-4451-8971-ed6bbbc06bd8

 

1


Etiketa: , , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas