Politika

Basha takohet me ambasadorin britanik


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:57 - 22/03/19 |
mapo.al

Ambasadori i Britanisë së Madhe, Duncan Norman ndodhet në zyrën e kryetarit të PD, Lulzim Basha. Një nga temat e diskutimit pritet të jetë dhe situata politike në vend.


Takimi vjen pas kthimit të Bashës nga Brukseli, ku ishte i pranishëm në Asamblenë Politike të Partisë Popullore Europiane.


Para pak ditësh, Norman bëri thirrje për protestë paqësore.“Sot është një mundësi për të ushtruar të drejtën tuaj për të protestuar. Megjithatë, kjo e drejtë duhet të ushtrohet në mënyrë paqësore; dhuna minon demokracinë.
U bëjnë thirrje të gjithëve të tregojnë vetëpërmabjtje dhe të rspektojnë institucionet demokratike dhe parimet e protestës paqësore”, shkruan ai.1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas