Aktualitet

Basha takon deputetët: Sollëm arritje, do luftojmë deri në fitore


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:44 - 04/05/21 |
mapo.al

Zbardhet deklarata e kreut të PD, Lulzim Basha, gjatë takimit që zhvilloi me kandidatët për deputetë që dolën fitues në zgjedhjet e 25 prillit


Teksa ka falënderuar kandidatët, Basha theksoi se fushata e PD nuk ka përfunduar ndërsa shtoi se kanë sjellë një arritje pavarësisht vjedhjes më të madhe të votave në historinë e Shiqpërisë të kryera nga Rama-Doshi.


Më tej Basha tha se do të luftojnë deri në fitore. Kryedemokrati u shpreh se ne, pa hequr dorë nga vlerat tona, u bëmë më të fortë kudo.

“Dua të falenderoj secilin nga ju. Ju keni punuar shumë fort me besimin e palëkundur në rrugën tonë, në demokracinë tonë, në vendin tonë.Pavarësisht vjedhjes më të madhe të votave në historinë e Shqipërisë të kryer nga Rama-Doshi, ne sollëm një arritje të madhe për partinë tonë dhe për vendin tonë. Ne, pa hequr dorë nga vlerat tona, u bëmë më të fortë kudo.


Tani do të luftojmë me të gjitha fuqinë tonë derisa në fitore. Fushata jonë nuk ka mbaruar, ajo vazhdon me energji maksimale. Unë do takoj njerëzit në terren, për t’i falënderuar, për të biseduar me ta, për t’i dëgjuar, duke ju kërkoj që edhe ju të bëni të njëjtën gjë në ditët në vijim. Së bashku do të fitojmë!.”-tha Basha.

14


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas