Aktualitet

Basha te shtëpia e Major Tanushit: Hidhërim për këtë humbje të madhe

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:33 - 11/05/19 |
mapo.al

Kreu i opozitës Lulzim Basha ishte për ngushëllim tek familja e Major Klodian Tanushi, i cili vdiq mbrëmë nga plagët e marra nga shpërthimi fatal i 6 majit në Letoni. Basha shoqërohej nga deputeti i Qarkut të Dibrës Xhemal Gjunkshi.Basha reagoi edhe mbrëmë menjëherë pas ngjarjes me anë të një postimi në rrjetet sociale. “Me hidhërim të thellë përcolla lajmin se sonte në mbrëmje u nda nga jeta prej plagëve të marra major Klodian Tanushi, komandanti i kontingjentit ushtarak shqiptar në misionin e NATO-s në Letoni. Ju përcjell ngushëllimet më të ndjera familjes së major Tanushit dhe miqve, kolegëve e të afërmve të tij. Në veçanti mendimet e mija shkojnë pranë bashkëshortes dhe tre fëmijëve të major Klodian Tanushit. Lutem që shpirti i tij të prehet në paqe!”, shkroi Basha.


Major Klodian Tanushi humbi jetën mbrëmjen e djeshme, vetëm pak orë pasi iu dha lamtumira e fundit nëntetare Zarife Hasanaj.

Lexo edhe :  "Pas 25 prillit do të keni shtetin në krah" - Basha takim me bizneset në Tiranë


 

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas