Aktualitet

Basha: Unë po sakrifikohem, duke qëndruar në krye të PD! Ky nuk është privilegj, e bëj për demokratët


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:07 - 14/01/22 |
mapo.al

Lulzim Basha, ka dhënë një deklaratë për mediat, pas daljes nga Prokuroria, ku është pyetur për ngjarjet e 8 janarit.


Ai deklaroi se po sakrifikon duke qëndruar në krye të PD dhe këtë sakrificë po e bën për demokratët, sepse qëndrimi në krye të partisë, nuk është privilegj.


“Qëndrimi si kryetar i PD, nuk është privilegj, por sakrificë”, tha ndër të tjera Basha.Gjatë prononcimit pas daljes nga prokuroria, Basha shtoi se ka kërkuar hetim të plotë të ngjarjeve së 8 janarit, ku në selinë e PD, mbështetësit e Berishës thyen dyer dhe xhama, ndërkohë që njerëz nga brenda selisë ushtruan dhunë barbare ndaj protestuesve, me shkopinj dhe lëndë kimike ende të paidentifikuara.
“Kam kërkuar hetimin e plotë dhe inkurajoj organet e drejtësisë të bëjnë hetimin e plotë dhe të gjithëanshëm. Ishte organizim i planifikuar, tentativë vrasje mes demokratëve, për interesa të ngushta personale, me autorë një grup të strukturuar kriminal, që nuk janë demokratë”, tha ndër të tjera Basha.

Lexo edhe :  Basha me dorë të hekurt, përjashton përgjithmonë Berishën nga PD dhe anëtarët e Komisionit të Rithemelimit


41


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas