Aktualitet

Basha uron kreun e ri të CDU-së: Presim të vijojmë punën së bashku
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:14 - 16/01/21 |
mapo.al

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i dërgon një mesazhi urimi kreut të ri të CDU Gjermane, Armin Laschet, që do të zëvendësojë Kancelaren Angela Merkel pas 16 vitesh në krye të kësaj partie.Basha shkruan në “Twitter” se PD dhe ai personalisht presin të vijojnë punën me CDU për të avancuar integrimin e Shqipërisë në BE.


Statusi:I nderuar Armin Laschet urime për zgjedhjen tuaj si kryetar i CDU-së. Shumë suksese në drejtimin e simotrës tonë CDU drejt fitores në zgjedhjet e ardhshme. Unë dhe Partia Demokratike presim të vijojmë punojmë së bashku për të avancuar integrimin e Shqipërisë në BELEXO EDHE:

Armin Laschet – Besniku i Angela Merkel, udhëheqësi i ri i CDU

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas