Aktualitet

Bashkia Shkodër nuk tërhiqet, kërkon lirimin e ambienteve nga KZAZ

               Publikuar në : 10:27 - 17/06/19 |
mapo.al

Bashkia Shkodër nuk tërhiqet për lirimin e ambienteve nga ana e KZAZ-ve. Ditën e sotme Voltana Ademi i ka kërkuar policisë që të mbështesin bashkinë, për lirimin e ambieneteve nga ana e KZAZ-ve, pasi dekreti i presidentit Meta për shtyrjen e zgjedhjeve ka hyrë në fuqi.


Voltana Ademi është shprehur se ka bërë kërkesën për lirimin e ambienteve dhe për këtë kërkon edhe mbështetjen e policisë. Ademi i referohet ligjit për qeverisjen vendore dhe për këtë arsye kërkon që Policia të ndihmojë në lirimin e KZAZ-ve nr.2, nr. 4 dhe nr.5. 


Kërkesa e Voltana Ademit drejtuar Policisë Shkodër

 


Etiketa: ,

Pas