Aktualitet

Baton Haxhiu: Berisha e ka propozuar i pari ndarjen e Kosovës
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:45 - 04/02/19 |
mapo.al

Baton Haxhiu publicisti që është shpesh në qendrën e vorbullës së debatit për çështjen e marrëveshjes mes Serbisë dhe Kosovës deklaroi sonte në Opinion, se Sali Berisha ka qenë i pari që ka folur për ndryshimin e kufinjve dhe ndarjen e Kosovës.


Haxhiu përmendi konferencën e Stambollit, ku sipas tij ish-kryeministri ka diskutuar mbi variantin e korigjimit të kufinjve dhe ndarjes së Kosovës.


Ky pohim i Haxhiut, është kundërshtuar nga të pranishmit në studio, Edith Harxhi dhe Andi Bejtja./Gazeta Mapo/
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas