Aktualitet

Bayern dhe Dortmund refuzojnë Superligën, do të mbeten në Champions League


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:38 - 19/04/21 |
mapo.al

Borussia Dortmund dhe Bayern Muncih nuk do të marrin pjesë në Superligën e sapoformuar.


Ky është njoftimi zyrtar i dy klubeve të njohura gjermane, të cilat mbështesin dy kompeticionet aktuale UEFA Europa League dhe Champions League.


“Anëtarët e bordit të Shoqatës Europiane të Klubeve (ECA) u mblodhën për një konferencë virtuale të dielën në mbrëmje, duke konfirmuar se vendimi i bordit të së premtes së kaluar është ende i vlefshëm.Kjo do të thotë që klubet duan të zbatojnë reformën e planifikuar të Champions League. Mendimi i anëtarëve të bordit të drejtorëve të ECA ishte i qartë: planet për themelimin e Superligës u refuzuan. Të dyja klubet gjermane, të përfaqësuara në bordin e ECA, Bayern Munich dhe Borussia Dortmund, kishin një pikëpamje 100% konvergente në të gjitha diskutimet”.


LEXO EDHE:

Tërmet në futboll, formula e Super Ligës trondit Europën

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas