Bayern dhe Dortmund refuzojnë Superligën, do të mbeten në Champions League

Borussia Dortmund dhe Bayern Muncih nuk do të marrin pjesë në Superligën e sapoformuar. Ky është njoftimi zyrtar i dy klubeve të njohura gjermane, të cilat mbështesin dy kompeticionet aktuale UEFA Europa League dhe Champions League. “Anëtarët e bordit të Shoqatës Europiane të Klubeve (ECA) u mblodhën për një konferencë virtuale të dielën në mbrëmje, … Continue reading Bayern dhe Dortmund refuzojnë Superligën, do të mbeten në Champions League