Aktualitet

Bayern rishkruan historinë – Flick barazon Guardiolën në një sezon perfekt


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:06 - 11/02/21 |
mapo.al

Bayern është kampion bote dhe hyn në histori, duke barazuar rekordin e Barcelonës: Sextuple, kurse për spanjollët Sexete: kjo e fundit shpiku termin pas veprës së Barcelonës në 2009!


Ajo skuadër e pabesueshme e stërvitur nga Pep Guardiola i shte e vetmja e aftë ndërkombëtarisht për të fituar gjashtë tituj në vetëm një vit . Para mbrëmjes së sotme në “Education City Stadium” të Al Rayyan të Katarit.
Pjesa e parë pa rrjetat e paprekura në Doha midis Bayern dhe Tigres. Lojë e zhvilluar siç pritej nga gjermanët, të cilët gjithashtu shënuan një gol në minutën e 17-të me Joshua Kimmich por që u anulua në VAR për shkak të pozicionit jashtë loje të Lewandowski, i konsideruar aktiv në kohën e goditjes nga distanca e shokut të tij të skuadrës.
Muzika nuk ndryshoi edhe në pjesën e dytë pasi ekipi i Hansi Flick dominoi dhe gjeti golin me Pavard. Sërish arbitri anuloi, por këtë herë VAR i dha të drejtrë kampionëve të Europës, duke konvaliduar avantazhin e francezit.Tigres luajti ndeshjen që pritej: mbrojtëse, me vuajtje të mëdha, me Guzman që bëri tre ndërhyrje dhe Gignac që i shte totalisht i i zoluar përpara.

1


Etiketa:

Pas