Kryesore

Bayern shpërdoron një avantazh të dyfishtë, por magjia e Kimmich i dhuron Superkupën


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:31 - 30/09/20 |
mapo.al

Bayern Munich ka fituar trofeun e radhës. Pas Tripelete-s të sezonit të kaluar dhe Superkupës së Europës, bavarezët kanë siguruar mbrëmjen e sotme edhe Superkupën e Gjermanisë.


Ka qenë një fitore e vuajtur për kampionët e Gjermanisë, të cilët dukej se do të merrnin një fitore të lehtë pas avantazhit të dyfishtë të siguruar në 32 minutat e para të ndeshjes me Tolisso (18′) dhe Muller (32′).


Një avantazh që është humbur pas golave të Brandt (39′) dhe Haaland (55′).

Kur dukej se koha e rregullt do të mbyllej në barazim, Joshua Kimmich (82′) ka realizuar një gol të jashtëzakonshëm dhe i ka dhuruar trofeun Bayern-it.1Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas