Aktualitet

BBC: Princ William i infektuar në prill me Covid, e mbajti të fshehtë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:07 - 02/11/20 |
mapo.al

Princi William është prekur në prill nga koronavirusi, por zgjodhi ta mbante të fshehtë për median dhe qytetarët e Mbretërisë së Bashkuar.

Kështu pretendon një burim i Kensington Palace për BBC.


Sipas tij, princ William është infektuar me Covid pak a shumë në të njëjtën kohë kur babai i tij rezultoi pozitiv.

Por ndryshe nga Charls, William nuk e bëri publik rastin. Duka i Cambridge, 38 vjeç, duket se nuk ka dashur të alarmojë britanikët.Deri më tani, pallati mbretëror refuzon komentimin e lajmit që po pushton mediat vendase.


1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas