Kryesore

BBC sjell fotot spektakolare nga Shqipëria: Si janë transformuar bunkerët
               Publikuar në : 13:24 - 11/02/19 |
mapo.al

Fiksimi i mediave të huaja me historinë e bunkerëve në Shqipëri nuk njeh të ndalur.


BBC publikoi të hënën një seri me foto nga bunkerët shqiptarë.

Fotot janë bërë nga Robert Hackman.

Sipas BBC, në Shqipëri u ndërtuan rreth 500 mijë bunkerë nga viti 1975 deri në vitin 1989.

Disa prej tyre janë transformuar në kafene, shtëpi, restorante, pishina, stalla lopësh, ura apo cisterna uji.

<
>
bun1 bun2 bun3 bun4 bun5 bun6 bun7 bun8 bun9 bun10 bun11 bun12 bun13 bun14

 


Etiketa: , , , ,

loading...

loading...
KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

  1. Foto ‘spektakolare’?! Tallen britaniken me Shqiperine. Ndoshta kane te drejte, nga nje izolin 47 vjecar ne te c’akordim ne tere drejtimet qe edhe vlera e virtyte qe shqiptaret i kane patur ne shekuj fluturuan dhe nuk vijne me…
    Ne ditet e sotme, shumica e shqiptareve (ne Shqiperi) nuk i besojne as njeri tjetrit ne familje lere per te tjeret.
    Shpresoj qe nje dite shqiptaret gradualisht te kthehen diku ku kane qene…apo keshtu kemi qene dhe nuk e kemi ditur?!

    Përgjigju &amp;darr;
Pas