Aktualitet

BE dhe BERZH u japin 15 mln euro bizneseve më të goditura të Ballkanit Perëndimor

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:21 - 07/07/20 |
mapo.al

Bashkimi Europian dhe Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) ka vendosur një fond shtesë prej 15 mln eurosh në ndihmë të bizneseve të Ballkanit Perëndimor në mënyrë që të vijojnë aktivitetin.


Sipas Komisionit Europian: “Po përshpejtohet ndihma për bizneset e vogla dhe të mesme për Shqipërinë, Bosnjë-Hercegovinën, Kosovën, Malin e Zi, Maqedoninë e Veriut dhe Serbinë”.


Vetë unioni përmes një postimi në Twitter, shkruan se ky fond do t’i shërbejë biznesit në procesin e rimëkëmbjes nga koronavirusi.


 Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas