Aktualitet

BE hoqi kufizimet për shqiptarët, Rama: Ia dolëm


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:14 - 16/06/21 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama reagon pas vendimit të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian për të hequr kufizimet e koronavirusit për udhëtarët nga disa vende, përfshirë edhe Shqipërinë.


Rama shkruan në “Facebook” se Shqipëria ia doli edhe kësaj sfide, ndërsa thekson se nuk do të ndalet deri në ngjitjen e vendit në majë, ku koronavirusi t’i përkasë të shkuarës dhe jo të jetë një realitet i vështirë.


LAJMI QE PRISNI! 🇪🇺🤝🇦🇱Bashkimi Europian ka hequr kufizimet e udhëtimit për udhëtarët nga tetë vende dhe territore jashtë BE, duke përfshirë edhe ShqipërinëIa dolëm edhe kësaj sfide, sepse NE, SHQIPËRIA, NUK NDALEMI MË në ngjitjen tonë drejt majës ku e meritojnë fëmijët tanë”, shkruan Rama.


1


Etiketa: , , ,

Pas