Aktualitet

BE u distancua/ Kryemadhi: Rama po tenton rikanabizimin e vendit për efekt elektoral
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:33 - 09/05/20 |
mapo.al

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka përshëndetur deklaratën e zyrës së BE në Tiranë e cila u distancua nga deklarata e kryeministrit shqiptar Edi Rama që paralajmëroi legalizimin e kanabisit në vend për arsye mjekësore.


Në një postim në Twitter, Kryemadhi thekson se “populli shqiptar kërkon e meriton jetesë me standarte të BE, ndaj inkurajojmë më shumë qëndrime të tilla me vlerë për opinionin publik dhe besimin e tyre te institucionet e pavarura të BE”.‬


REAGIMI I PLOTE
👏@EUinAlbania për distancimin e qartë nga fushata dizinformuese e @Ediramaal në keqpërdorimin e imazhit të BE për të justifikuar rikanabizimin e vendit për efekt elektoral.


Sot në ditën e Evropës dhuna shtetërore nuk kurseu shoqërinë civile, e cila protestonte ndaj aktit korruptiv të pastrimit të parave në dëm të trashëgimisë kombëtare. Populli shqiptar kërkon e meriton jetesë me standarte të BE, ndaj inkurajojmë më shumë qëndrime të tilla me vlerë për opinionin publik dhe besimin e tyre te institucionet e pavarura të BE.‬ Bashkë të luftojmë dezinformimin dhe ti sigurojmë shqiptarëve një qeveri përtej propagandës, që realizon 15 kushtet e integrimit dhe çon përpara ëndrrën evropiane.
Etiketa: , ,

Pas