Aktualitet

“Becchetti”- Basha: Borxhi do paguhet nga Rama e Veliaj, do gjurmohen pasuritë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:37 - 23/04/21 |
mapo.al

Kryedemokrati Lulzim Basha, në një lidhje të drejtpërdrejtë për ABC e Mëngjesit me Enkel Demin dhe Sibora Bitrin, u ka bërë thirrje qytetarëve që të dalin masivisht dhe të votojnë më 25 prill, ndërsa foli edhe për borxhin ndaj Becchetti-t


Basha tha se këto zgjedhje do të kenë pjesëmarrjen më masive që është parë në këto 30 vite demokraci.


Është dita e shqiptarëve, ftesa ime është që ta intensifikojnë këto orë politikën. Do jetë pjesëmarrja më masive në 30 vite dhe fitorja do të jetë masive” – tha Basha.Ndërsa, i pyetur se çfarë do të ndodhë me borxhin që Shqipëria i ka Francesco Becchetti-t, nëse Partia Demokratike vjen në pushtet, Basha tha se “fatura” do të paguhet me pasuritë e kryeministrit Edi Rama, kryebashkiakut Erion Veliaj dhe Engjëll Agaçit.

Lexo edhe :  "Qepe gojën, mos bëj dërr-dërr" - Nisja e debatit në Kuvend dhe largimi i PD


Lideri demokrat tha se dëmi është shkaktuar nga sjellja e kryeministrit, kryebashkiakut dhe Agaçit. Për këtë, shtoi ai, do të bashkëpunohet me Europol dhe organizata të tjera ndërkombëtare për të ngritur mekanizma e për të gjurmuar pasuritë e tyre.1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas