ShowBizz

Befason Miss Serbia; puth hartën e Kosovës dhe këndon ‘Xhamadanin’


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:06 - 01/07/19 |
mapo.al

Miss Serbia, Ivana Jovanka ka qenë së fundmi në qendër të vëmendjes mediatike, për shkak të gjestit të bërë në Miss Freedom of the World. Midis shumë përfaqësuesve nga vendet e ndryshme të rajonit dhe më gjerë, ndërkohë që po sfilonte, bëri me duar simbolin e shqiponjës. Mediat serbe e kryqëzuan veprimin e saj, duke e cilësuar me shkronja kapitale si një skandal.


Mirëpo, Ivana nuk u ndal me aq. E ftuar sot në emisionin “N’Kosovë Show”, Ivana puthi hartën e Kosovës dhe këndoi këngën patriotike shqiptare “Xhamadani Vija Vija”.


Duke iu referuar prononcimit të saj për mediat gjatë eventit Miss Freedom of the World, Ivana vepron në këtë mënyrë pasi e përkthen si një formë respekti ndaj vendit fqinj.
1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas