Aktualitet

Bëhet pjesë e serialit të Netflix- Bebe Rexha më e lumtur se kurrë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:04 - 03/06/21 |
mapo.al

Bebe Rexha ka shënuar një tjetër sukses duke u bërë pjesë e serialit të Netflix.


“We The People”, quhet seriali i animuar i “Netflix”, në të cilin këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare Bebe Rexha do të jetë pjesë.


Seriali prej 10 episodash i Nee, i prodhuar nga Kenya Barris, ndërthur muzikë dhe animacion për të edukuar një brez të të rinjve amerikanë. Ai pritet të fillojë në datën 4 korrik.Lajmin Bebe e ka ndarë në rrjetin e saj social Twitter ku shprehet shumë e lumtur që do të jetë pjesë me këngën e saj “American Citizien”.
“Shumë e emocionuar që jam pjesë e kësaj. “American citizen” vjen më 4 korrik. Faleminderit @netflix, @barackobama, @micheleobama,”- shkruan Bebe.Krijuesi i “Doc McStuffins”, Chris Nee, është ribashkuar me ish-presidentin Barack Obama dhe “Higher Ground Productions” të Michelle Obamas për serinë e animuar të Netflix, “We the People”.

Seriali përmban këngë origjinale të interpretuara nga artistë si HER, Janelle Monae, Brandi Carlile, Lin-Manuel Miranda, Adam Lambert, Cordae, Bebe Rexha, KYLE, Andra Day dhe poeten Amanda Gorman.

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas