Bota

Belgjika do të padisë Google për zbulimin e lokacioneve ushtarake
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:43 - 28/09/18 |
mapo.al

Ministria e Mbrojtjes së Belgjikës, duke u thirrur në sigurinë kombëtare, do të padisë “Google”-n sepse nuk kanë mjegulluar pamjet satelitore të lokacioneve ushtarake në vend, transmeton Anadolu Agency (AA).Informacionin e konfirmoi zëdhënësi i Ministrisë së Mbrojtjes, raportuan mediat belege.


Qeveria dhe Ministria e Mbrojtjes kanë kërkuar nga Google që në programet e saj Google Maps dhe Google Earth të mjegullojë lokacionet si Shtabi i Përgjithshëm i NATO-s në Bruksel, bazat ajroe Kleine-Brogel dhe centralet bërthamore Doel dhe Tihange.
Më tej theksuan se kjo kërkesë i është bërë “Google”-s dy vite më parë dhe akoma nuk është përmbushur.1Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas