Aktualitet

Belgjika tepër e fortë për Rusinë, Lukaku dopietë dhe dedikim për Eriksen


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 23:31 - 12/06/21 |
mapo.al

Belgjika nuk gaboi në ndeshjen e parë, duke mposhtur 3-0 Rusinë, edhe pse kjo e fundit luante në shtëpi, në Sant Petersburg.


Shkëlqeu Lukaku me dy gola, që të parin ia dedikoi Eriksen, që sot pësoi atak kardiak në fushën e lojës, dume tronditur të gjithë botën e futbollit.


Dopieta e Lukakut në minutat 10 dhe 88-të si dhe goli i Munie në të 34-tën, i siguruan 3 pikë të arta belgëve.Një fitore mëse e merituar kjo e Belgjikës, që kryeson Grupin B, me golavarazh më të mirë se Finlanda.Lukaku ngjitet në kuotën e 62 golave me kombëtaren belge, si asnjë tjetër, duke kaluar shumë ikona të futbollit botëror me ekipet e tyre përfaqësuese.Dhe duket se sulmuesi i Interit nuk ka ndërmend të ndalet.

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas