Kryesore

Benfica e uritur, 10 gola kundër Nacional


               Publikuar në : 20:22 - 10/02/19 |
mapo.al

Ekipi legjendar i Portugalisë, Benfica ka mundur sonte 10 me zero modestët e Nacional, duke u ngjeshur në krye të renditjes së kampionatit, me vetëm 1 pikë pas Portos kryesuese. Ky është nga rezultatet më spektakolare të Benfikës në këto vitet e fundit.


Gara për titullin në këtë kampionat, sipas një tradite tashmë disa vjecare vazhdon deri javën e fundit pasi gjithnjë dy-tre pretendentët janë vetëm me 2 ose 3 pikë diferencë. Kështu është dhe këtë vit, ku Porto kryeson aktualisht me 51 pikë, vjen Benfica me 50 pikë dhe Braga me 49./Gazeta Mapo/


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas