Kryesore

Berat/ Mjeku rezulton me Covid-19, dërgohet me urgjencë në Tiranë pas përkeqësimit të gjendjes
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:51 - 04/08/20 |
mapo.al

Një mjek kirurg në Spitalin e Beratit ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Mësohet se mjeku është 40 vjeç dhe vuan nga diabeti.


Ai është transportuar me urgjencë drejt Tiranës, pasi gjendja e tij shëndetësore u përkeqësua.


Pas kësaj Reparti i Kirurgjisë është mbyllur dhe është kryer dezinfektimi i sallave të operacionit dhe ambienteve të tjera të Repartit. Ndërsa stafi mjekësor i është nënshtruar kryerjes së tamponeve dhe pritet përgjigjja e rezultateve.
Etiketa:

Pas