Aktualitet

Berat, përmbyset kamioni me pllaka guri, plagoset shoferi
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:36 - 06/11/19 |
mapo.al

Një kamion që transportonte pllaka guri është përmbysur dhe ka përfunduar në një kanal në fshatin Bogovë.

Ngjarja ka ndodhur sot në mëngjes, por është mbajtur e fshehur nga vetë pronarët e firmave të nxjerrjes së gurit dekorativ. Ata e kanë lëvizur automjetin e aksidentuar nga vendngjarja dhe kanë transportuar të plagosurin në Spitalin Rajonal të Beratit pa njoftuar policinë.


Shoferi i plagosur, 35-vjeçari Fatjon Rama, nuk ka treguar për aksidentin, por ka thënë në spital se kishte rënë nga muri i shtëpisë.


Burimet zyrtare të Drejtorisë së Policisë së qarkut Berat bëjnë me dije se ngjarja është mbajtur e fshehur nga vetë pronarët e firmave, të cilët jo vetëm që nuk kanë njoftuar për ngjarjen, por edhe kanë prishur vendin e aksidentit të rëndë.

Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas