Aktualitet

Beratasi rrëmben 15-vjeçaren rome, alarmohet familja


               Publikuar në : 15:25 - 22/05/19 |
mapo.al

Eshtë denoncuar nga familjaret, në Policinë e Fierit, rrëmbimi i një vajze rome 15-vjeçare. Mësohet se vajza është larguar nga shtëpia dje rreth orës 09:00 dhe nuk është kthyer. Raportohet se Jurgena Xhelili është marrë nga një djalë nga Berati. Së fundmi, pas denoncimit, 15-vjeçarja është gjetur nga Policia e Beratit. Ajo nuk pranon të takojë familjarët e saj dhe mendohet se ka ikur me dëshirë nga shtëpia. Prindërit e saj janë shprehur se ajo është e mitur, nuk e di se çfarë është jeta dhe se policia e Beratit, me kërkesë të vajzës, nuk i ka lejuar ta takojnë fëmijën e tyre.Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas