Kryesore

Berberët, denistët dhe qendrat tregtare/ Ja bizneset që rihapen nga 11 Maji





Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:51 - 30/04/20 |
mapo.al

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, ka deklaruar se prej datës 11 Maj do të lehtësohen një grup tjetër biznesesh, siç janë parukeritë, berberë, dentistë dhe dyqane në qendra tregtare, të cilat do të hapen me protokolle rigoroze sigurie.


“Në planin tonë të dy javëve që do të pasojnë, duke filluar nga data 11 Maj e në vijim, planifikojme të vijojmë me disa lehtësime masash, por me protokolle rigoroze sigurie për një grup tjetër biznesesh, siç janë parukeritë, berberë, dentistë dhe dyqane në qendra tregtare.


Nga java që nis do të njihen me protokollet specifike, dhe do duhet që këto subjekte të marrin masa për organizimin e shërbimit me kushtet e reja”, tha Manastirliu.


Manastirliu u shpreh se po vlerësohet edhe zgjerimi i lëvizjes së automjeteve pa autorizim, brenda qarqeve dhe fashave orare 05:00-17:30.


 

Lexo edhe:

Nga Vlora në Tropojë/ 18 bashkitë që hapen nga data 4 Maj në Shqipëri

Nga java tjetër lejohen taksitë mes qyteteve, të riatdhesuarit në banesa


Etiketa: , ,

Pas