Aktualitet

Berisha: Asnjë ndarje mes nesh, demokratët të bashkuar


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:38 - 21/09/21 |
mapo.al

Lideri historik i PD, i shpallur non-grata nga SHBA, iu drejtua sot demokratëve nga qyteti i Fierit, që të mos shkojnë në përçarje e ndasi. Sipas tij, nuk ka demokratë të Berishës e të Bashës. Demokratët, janë të bashkuar tha Berisha.


Ish-kryeministri, tha se Basha ka kryer një akt pabesie dhe është i marrë peng nga Edi Rama.


E megjithatë, Berisha u shpreh se përtej nervozizmit, pakënaqësisë dhe revoltës që mund të ketë krijuar tek demokratët vendimi i Bashës, për përjashtimin e tij nga Grupi Parlamentar, duhet të jemi të bashkuar.Berisha u bëri thirrje mbështetësve të Bashës, duke u thënë se ështrë pikërisht ai që e ka përkrahur më shumë. Por sipas tij, të gjithë demokratët kanë mbështetur, kryetarin e partisë.Ai theksoi se këtë nisëm, nuk e ka për veten e tij, por për PD dhe anëtarësinë.

Lexo edhe :  "Nuk ka kthim pas" - Mesazhi i Bashës për Berishën: Do sjellim ndryshimin


Berisha ka ritheksuar se dekretin e Blinkien ndaj tij, e ka sponsorizuar George Soros, pasi ky i fundit ishte pengesë për projektin e tij për fuqizimin e Beogradit në kurriz të Kosovës dhe kombit tonë.

6


Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas