Aktualitet

Berisha: Do forcojmë PD-në, vlerat tona janë besimi në Zot, atdhe dhe liri


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:49 - 01/10/21 |
mapo.al

Ish-kryeministri Sali Berisha po mban sonte ‘Foltoren’ e radhës, pas përjashtimit nga grupi parlamentar i PD, nga kryedemokrati Lulzim Basha. Kjo, një nismë sipas Berishës, për një PD më të fortë e më të bashkuar se kurrë


Mes demokratëve , Berisha tha se sakrificat e shkodranëve për dinjitet njerëzor janë dhe kanë qenë të jashtëzakonshme.


Më tej, u shpreh se me nismën ‘Foltorja’, do ta rikthejnë PD-në si një opozitë më të fuqishme se kurrë. “Do forcojmë PD-në, jemi parti e vlerave dhe vlerat tona janë besimi në zot, besimi në atdhe dhe besimi në velrat dhe të drejtat njerëzore”-tha Berisha.Akuzat ishin të forta si ndaj qeverisë së Edi Ramës, dhe ndaj kryedemokratit Lulzim Basha.
Të parën e cilësoi të papërgjegjshme, ndërsa kreun e selisë blu e quajti një peng, i cili është kujdesur vetëm për karrigen e vet, duke shtuar se ka tradhtuar votën e qytetarëve.

Lexo edhe :  18 Dhjetori- Koha për t'u ndarë nga mendësia politike e të shkuarës


LEXO EDHE:

Berisha: Narkokryetari Rama bleu zgjedhjet, pengu u kujdes vetëm për karrigen

1


Etiketa: , ,

Pas